انتقاد نماینده شهریار نسبت به کمبود آب کشاورزی

نماینده مردم شهریار با اشاره به کمبود آب کشاورزی در شهرستان شهریار گفت: شهرستان شهریار، دشت ملارد و صفادشت و شهر قدس روز به روز با نبود آب و کمبود آب کشاورزی روبرو هستند.

 به گزارش باربن، محمد محمودی شاه‌نشین در تذکری به وزیر نیرو در مجلس گفت: متاسفانه دشت شهرستان شهریار، دشت ملاردو صفا دشت و همچنین شهر قدس روز به روز با نبود آب و کمبود آب کشاورزی مواجه است. شهرستان شهریار سال‌ها است به عنوان مرکز تولید و قطب میوه و ملارد هم به عنوان قطب قارچ کشور است که با کمبود آب کشاورزی مواجه هستند.

وی افزود: خوشبختانه تصفیه‌خانه‌ای ایجاد شده که مشغول کار است ولی هیچ طرح و هزینه‌ای برای انتقال آب‌های پسماندها به دشت بالادست وجود ندارد. چون جمع آوری آبهای فاضلاب به صورت ثقلی انجام می گیرد و نیاز است با ایجاد شبکه این آبی که از بالادست جمع آوری شده به همان دشت برگردد و مردم از بی آبی نجات پیدا کنند. متاسفانه روز به روز تعداد باغات و زمین‌های کشاورزی ما که با خشکسالی مواجه می شوند رو به افزایش است.

این نماینده مجلس در تذکری به وزارت جهاد کشاورزی گفت: متاسفانه نه تنها برنامه‌ای برای کمک به توسعه بخش کشاورزی و حفظ و نگهداری باغات و حفظ اراضی که سال‌ها است مورد کشت قرار نگرفته‌اند، به خصوص در جنوب شهریار، باغستان و نصیرآباد وجود ندارد بلکه امکان استفاده دیگری وجود ندارد.

وی افزود: همچنین باید در طرح‌ روستایی بازنگری شود. بنیاد مسکن باید به موقع نسبت به بازنگری در این طرحها اقدام کند.

۱۳۹۶/۱۲/۰۱ ۱۳:۰۱ 177 0